Vans

Vans (Ванс) – бренд спортивного взуття спеціально створенbq для катання на скейтах.
Історія бренду Vans починається з 1966 року. Саме навесні того року в Каліфорнії Пол Ван Дорен створив взуттєву марку Vans. Не дивно, що бренд став користуватися популярністю. Адже ще з самого дитинства, хлопчик працював на взуттєвій фабриці Randy’s, разом з матір’ю. Коли Полу стукнуло 20 років, він зайняв місце заступника директора Бостонської взуттєвої фабрики Randy’s.
На жаль, невигідне розташування фабрик, розкиданих по всій країні, приносили компанії одні лише збитки, тому Пола разом з братом Джимом, відправили на одну з таких фабрик в каліфорнійське містечко Гарденваль. Хлопці буквально за вісім місяців витягли фабрику з краху, мало того по продажам вони навіть переплюнули головну фабрику. Таким чином, хлопці зрозуміли, що в силах відкрити свій власний взуттєвий бізнес. Незабаром до них приєднався ще один Бельгії Серж, разом вони заснували компанію Van Doren Rubber Company (Гумова Компанія Ван Дорена)
Mайже відразу після відкриття фабрики, свої двері відчинив і перший магазин Vans. У перший же день було куплено 12 пар взуття. Це був явний показник майбутньої популярності взуття. Перший час взуття продавалj\ося тільки під замовлення, покупець повинен був прийти, замовити свій розмір і вже наступного дня йому привозили замовлення, з економічної точки зору все було продумано просто бездоганно, оскільки це сприяло мінімальній кількості витрат на виробництво.
Спочатку моделі не мали особливих назв, їм просто привласнювалися номери. Незабаром бренд ставав все більш популярним. В асортименті з’явилися жіночі та дитячі моделі. Лише через півтора року було відкрито близько 50 магазинів. Своєю популярністю бренд зобов’язаний низьким цінам і масовістю.
Починаючи з 70 років, в моду входить молодіжний рух скейтерів, цієї тенденції піддається і бренд Vans. Таким чином, 1976 року в асортименті компанії з’являється зручне шкіряне взуття, в якому особливо комфортно кататися на скейтборді, нова лінія отримала назву Off The Wall. Завдяки тому, що кеди були високі, вони максимально фіксували ногу.
Кеди Vans Off The Wall стали дуже популярні. Тому було прийнято рішення і далі рухатися в цьому напрямку, це, безсумнівно, дозволило розширити горизонти подальшого розвитку компанії Vans.
У ті часи молодь любила розмальовувати свої кеди в клітинку, бренд Vans не міг не скористатися такою чудовою і неординарною ідеєю, ось так і з’явилися, на сьогоднішній день, класичні кеди в клітку. Саме в той рік компанія Universal звернулася до бренду Vans, за допомогою підібрати кеди для фільму про серфінгістів, недовго думаючи Vans відіслали свої вже створені кеди в клітку, це було сенсаційним проривом. На всіх афішах фільму красувалися кеди в клітинку Vans.
Компанії було потрібно розширення, і ось в 80-х роках були створені дві нові лінії взуття для бейсболу і футболу. Це і стало катастрофічним промахом творців, вони втратили левову частку своїх покупців. Через 4 роки компанія стала банкрутом. Тільки завдяки грошам компанії McCown DeLeeuw бренд Vans зміг вижити. Рекламна компанія, яка полягала в тому, щоб зірки скейтбординга світової величини виступали у взутті від Vans, остаточно витягла бренд з банкрутства.
А з 1995 року Vans починає активно спонсорувати музичний фестиваль панк музики Warped Tour, пізніше фест вже називається Vans Warped Tour. З 2001 Vans працює над будівництвом скейт-парків і всіляко підтримує рух скейтерів. У 2003 році була створена дизайнерська колекція Vault, творцями виступили Luella Bartley і Rebecca Taylor.
На сьогоднішній день під брендом Vans представлені найрізноманітніші модельні та колірні рішення взуття, тут можна знайти навіть класику
www.vans.com